ПАОК измъкна 2:2 от визитата си на АЕК на Агия София“

...

ПАОК навакса два гола пасив и остана на върха

ПАОК измъкна 2:2 от визитата си на АЕК на „ Агия София “ и остана на върха на класирането в Гърция. АЕК поведе с 2:0, само че влизането в игра на донесе обрата.

След ремито ПАОК резервира мястото на върха с 67 точки, АЕК има 66, трети с 65 точки е Панатинайкос.

АЕК стартира по-силно и разумно поведе в 30-ата минута. Леви Гарсия изведе Пинеда, той се измъкна от двама бранители и подаде към Мият Гачинович, който вкара за 1:0.

Четири минути след началото на второто полувреме домакините удвоиха преднината си. Разписа се Софиян Амрабат непосредствено от директен свободен удар.

Десподов се появи в игра като втори нападател в 59-ата минута на мястото на Томас Мург. Само три минути по-късно той се измъкна доста добре от Ехсан Хаджисаифи отляво и насочи удар. Вратарят Анастасиадис мазета, Щефан  Шваб открадна топката и я подаде на Абдулрахман Баба, който понижи на 2:1.

В 89-ата минута отборът от Солун изравни. След безпорядък в наказателното поле Баба центрира и Оздоев прати топката в мрежата на Атанасиадис за 2:2. Голът беше тестван от ВАР и приет.
Източник: flashnews.bg